Międzynarodowy tydzień e-książki - baner IBUK Libra

 

IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie można robić notatki, czy tworzyć cytowania do pracy semestralnej, bądź dyplomowej.

 

W pierwszym tygodniu marca kolejny raz obchodzimy Międzynarodowy Tydzień E-książki. Nasza biblioteka udostępnia zasób e-książek, które możecie czytać bez ograniczeń czasowych i geograficznych, bez kar za nieterminowy zwrot, wreszcie bez potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy urządzenie obsługujące HTML5.

 

Jeśli korzystasz już z IBUKA Libry i znasz to narzędzie, to mogą Cię zaskoczyć nowe funkcje. Od niedawna dostępne jest cytowanie oraz tworzenie tzw. projektów z poziomu półki MyIBUK, do której dodajesz czytane książki. Aby zacytować Autora wystarczy zaznaczyć interesujący fragment (maks. 160 znaków). Pojawi się okienko, takie jak na zdjęciu.

 

ibuk libra 01

 

ibuk libra 02

 

Następnie kliknij "biały trójkąt" w menu, które pojawiło się przed książką. W nim wybierz "Cytuj". W nowym oknie pojawi się zaznaczony fragment wraz z gotowym przypisem. Jeśli piszesz pracę dyplomową i dodatkowo potrzebujesz opisu bibliograficznego, wystarczy kliknąć w okno "Bibliografia". Dodatkowo możesz wybrać jeden ze standardów bibliograficznych, domyślnie ustawiony jest "Normalny", z pełnym ISBN cytowanej pozycji.


Cytat oraz przypis możesz za pomocą klawiszy Ctrl+C lub opcji "Kopiuj" przenieść do dowolnego edytora tekstu, w którym aktualnie pracujecie. Pisanie artykułów oraz prac z IBUKIEM Librą nigdy nie było tak przystępne.

 

 

Potrzebujesz odrębnej półki z literaturą potrzebną do konkretnego projektu?

 

Funkcja "Projekt" to łatwy sposób tworzenia grupy książek, które wykorzystasz w swojej pracy. Jak to zrobić? Wystarczy po wejściu w MyIBUK kliknąć w górny prawy róg, gdzie znajduje się button "Projekty".

 

ibuk libra 03

 

ibuk libra 04

 

Nad półką z książkami otworzy się tablica projektów – najpierw należy kliknąć na symbol "+" w górnym lewym rogu i wpisać nazwę projektu np. Praca dyplomowa. Po zatwierdzeniu, pojawi się nowy skoroszyt z liczbą "0". Oznacza to, że w nowym projekcie nie masz jeszcze żadnych publikacji. Aby je dodać, przenieś myszką okładki wszystkich niezbędnych do pracy książek na skoroszyt. Po dodaniu każdego tytułu, liczba na skoroszycie powinna rosnąć.

 

ibuk libra 05

 

W ten sposób utworzysz grupę książek niezbędnych do Twojej pracy. Projekt przyspiesza pracę w IBUKU Librze, bez potrzeby każdorazowego szukania niezbędnych tytułów w półce MyIBUK. Wciąż możesz tworzyć notatki, a nawet konspekt pracy wewnątrz projektu. Zapraszamy do korzystania.

 

 

 

ibuk libra logo